1st Category

1st prize                                                                    Kornii Sheldunov (Ukraine)

                                                                                    

                                                                                   

2nd prize Ex-aequo                                                Patriks Kļaviņš (Latvia)

                          

                                                                                    Luísa Sousa Margalho (Portugal)

3rd prize  Ex-aequo                                                Cecilia Arnau Torán (Spain)

                                                                                    Leander Hennes Resch (Germany)

                                                                                    

2nd Category

1st prize                                                                    Sieun Moon (South Korea)

                                                                                    

2nd prize Ex-aequo                                                Elizabeth Gekova (Bulgaria)

                                                                                    Marie Veronica Helling (Poland/Germany)

3rd prize Ex-aequo                                                 Roman Červinka (Czech Republic)

                                                                                    Paride Losacco (Italy)

                                                                                    Hana Shah (Great Britain) 

                                                                                    Alberto Friman (Finland)

                                                                                   

3rd Category

1st prize                                                                    Daniil Bulayev (Latvia)

                                                                                    

2nd prize                                                                   Not awarded

 

                                                                                      

3rd prize                                                                    Alberto Sanz Rivera (Spain)

                                                               

 

4th Category

1st prize Ex-aequo                                                  Seira Horiuchi (Japan)

                                                                                     Yoko Ishikura (Japan)

                                                                 

2nd prize                                                                   Ayane Okabe (Japan)

                                                                                       

                                                                 

3rd prize                                                                    Annastella Gibboni (Italy)                                    

                                                                                 

                                                                                   

© 2016 par KG.