1st Category

1st prize   Ex-aequo                                               Chitoyo Shinozaki (Japan)

                                           

                                                                                    Miu Hirokawa (Japan)

                                                                                    

                                                                                   

2nd prize                                                                  Valentina-Maria Schwinge (Germany)

                          

                                                                                   

3rd prize  Ex-aequo                                               Tae-Kyum Jefferson Kang (Korea)

                                                                                    Aleksandr Kolesnikov (Russia)

                                                                                    

2nd Category

1st prize                                                                    Léo Couralet (France-South Korea)

                                                                                    

2nd prize Ex-aequo                                                Anton Carus (USA)

                                                                                    Marika Konishi (Japan)

3rd prize                                                                   Ann Sakimoto (Japan)

4th prize                                                                   Sungwoo Lee (Korea)

5th prize                                                                   Yu-ichi Watanabe (Japan)

6th prize Ex-aequo                                                Ilva Eigus (Swisse)

                                                                                    Shang-En Hsieh (Taiwan)

                                                                                    Zhao Jinlan (China)

                                                                                   

3rd Category

1st prize                                                                    Lora Markova (Bulgary)   

 

 

                     

                                                                                    

2nd prize Ex-aequo                                                Zhang Jing Yun (China)   

 

                                                                                    Boha Moon (South Korea)                                                             

                                                                                      

3rd prize                                                                    Not awarded

 

 

 

 

 

 

                                                              

                                                               

 

4th Category

1st prize                                                                    Jaime Naya (Spain)                                                 

                                                                                         

                                                                 

2nd prize Ex-aequo                                                Quentin Routier (France) 

 

                                                                                    Xingzhou Rong (Chine)                                                              

                                                                                       

                                                                 

3rd prize Ex-Aequo                                                 Arseniya Sibileva (Russia)

                                                                                    Daria Vasileva (Russia)